Matrix
Talent
Consultancy

Tüm büyük dönüşümün insanlarla başladığına inanıyoruz.

 • DEEP EXPERTISE
 • COLLOBRATION
 • VALUE GENERATION

HAKKIMIZDA


Ulusal ve uluslararası pazarlarda toplam 25 yılı aşkın iş tecrübesiyle BT ve FMGC şirketlerinin İş Dönüşümü için Yönetim Danışmanlığı'na derinlemesine katılım, bizim için yeni nesil yönetim becerileri hakkında kapsamlı bir bilgi kaynağı.. Müşterilerimize yeni büyük değerler oluşturarak , dönüşümlerini başarılı bir şekilde yapmalarına yardımcı oluyoruz.

Tüm büyük dönüşümlerin teşhisler ve tespitler ile başladığına inanıyoruz. Değişikliğinize rehberlik etmek için derin uzmanlık getirirken, önce işinizi anlayarak ve ardından pazarınızda rekabet etme ve başarılı olma taleplerini nasıl karşılayacağımızı belirleyerek başlıyoruz.

Etkili olabilmemizin temelinde Sizinle olan yakın irtibatımız bulunmaktadır. “Cevaplar” ile gelen danışmanların aksine, müşterilerimizle dönüşüm sırasında gelişmelerine ve büyümelerine olanak sağlayan derin ve kalıcı ortaklıklar kuruyoruz.

Gerçek ve kalıcı değişimin, dışarıdan dayatılmayan, içerideki organizasyondan geldiğine inanıyoruz. Kişisel ve kolektif gerçek dönüşümün zor olduğunu biliyoruz.

Yaprak Metin

Yaprak METİN
KURUCU

+ daha fazlası

30 yılı aşkın kariyeri boyunca Yaprak, özellikle BT ve diğer çeşitli sektörlerdeki projelerin Değer Yönetimi'nde aktif olarak yer almıştır. Türkiye, İtalya ve İspanya üçgeninde faaliyet gösteren ve 4500 çalışanı bulunan bir şirketler grubunun Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevini yürüten Yaprak, grup içindeki tüm iş birimlerinin dijital dönüşümünden sorumludur.
Görevlerini Mentörlük, Strateji Danışmanlığı ve Üst Düzey Yönetim Danışmanlığı ile tam uyum içinde gerçekleştirmektedir.
Ayrıca , Yaprak, Endüstri 4.0 ve 5.0'a paralel olarak TurkishWin.com, BINYAPRAK.com ve EBRD Mentorluk Programları ile Türkiye'nin birçok üniversitesinde eğitim ve mentorluk odaklı projeleri yönetmektedir.


Sedef Karagöz

SEDEF KARAGÖZ
ÜRETİM OPERASYONLARI

+ daha fazlası

Sedef Sertifikalı Kıdemli Proje Yöneticisi ve İşletme Yönetimi ve Yönetim Koçluğu Uzmanıdır. Küresel bir şirket de dahil olmak üzere 30 yılı aşkın proje teslimi ve değer yönetimi gerçekleştirme tecrübesi ile altyapı ve mühendislik, tedarik ve inşaat projeleri, programlar ve portföylerde çeşitli ölçek ve kapsamlarda danışmanlık yapmaktadır.
Sedef, operasyon, proje ve program yönetimi, mentorluk, teknik danışmanlık, değer mühendisliği ve optimizasyon konularında geniş bilgi birikimi ile enerji proje sunumunda üst düzeyde bilgi ve uygulamalı deneyime sahip, imalat sanayiinde tanınan bir uzmandır.

Kemal Turkum

KEMAL TURKUM
ÜRETİM OPERASYONLARI

+ daha fazlası

ODTÜ-Makine Mühendisliği (BSc., MSc) mezun olduktan sonra Kemal, Almanya ve Türkiye'nin çeşitli Ticaret, İnşaat ve İmalat şirketlerinde çalıştı ve burada güçlü bir arka plan oluşturdu ve fizibilite ve proje optimizasyonu çalışmaları, danışman katılımı / yönetimi döngüsünde uzmanlaştı. Ayrıca,maliyet planlama / yönetim, küçük-orta ölçekli işletme ihracat-ithalat Proje yönetimi, tedarik tedarikçileri, tedarik ve özellikle Değer Metodolojisi-Mühendislik. Uzmanlık alanları arasındadır.
Son 34 yıldır söz konusu sektörlerde üst düzey yönetim ve danışmanlık rollerinde bulunmuş, kariyerine öncelikle Türkiye'de başlamış, daha sonra MEA ve AB de uluslararası pazarlama, satış, iş geliştirme ve OEM yönetim sorumluluklarını üstlenmiştir.

Nuri Önem

NURİ ÖNEM
TEDARİK VE SÖZLEŞME YÖNETİMİ

+ daha fazlası

Nuri, kuruluş aşamasındakiler de dahil olmak üzere şirketlerin genel işleyişi ve yönetimi ile ilgili tüm yasal prosedürlerin takibi ve uygulanması konusunda danışmanlık sağlamıştır.
Üçüncü taraf tedarikçiler ve iş ortakları ile tüm yasal süreçlerin oluşturulması ve uygulanması üzerinde çalışmış, ayrıca şirketlere Türk iş hukuku ve ilgili alanlar gibi hukuki işler konusunda tavsiyelerde bulunmuştur.
Halen, ana faaliyet alanları bankacılık, finans, iş hukuku ve hukuk danışmanlığı olan hukuk bürosunda icracı avukat olarak çalışmakta ve hukuk bürosunun uzmanlığı icra ve iflas hukuku, iş hukuku, sözleşme hukuku, ticaret ve iş hukuku arabuluculuğu uzmanlıkları arasındadır.
Ayrıca Nuri, Matrix T müşterileri ile ilgili tüm iş hukuku ile ilgili ihtiyaçlar ve şirket içi eğitim konularında danışmanlık yapmaktadır.

Didem Günergin

DİDEM GÜNERGİN
FİNANS VE MUHASEBE

+ daha fazlası

Didem, 25 yıldır orta ve büyük ölçekli şirketlerde Finans ve Muhasebe kurulum ve yönetimi yapmıştır. Ayrıca SAP kurulumlarında şirketlere danışmanlık hizmeti vermektedir.
Didem, finans departmanlarına özellikle yönetim finansmanı, proje planlama, iç kontrol, fiyatlandırma ve tahmin alanlarında danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir.

Nur Yapça

NUR YAPÇA
TEDARİK VE SÖZLEŞME YÖNETİMİ

+ daha fazlası

Yaklaşık 30 yıllık deneyime sahip olan Nur, ağırlıklı olarak yerel ve uluslararası pazarlarda tedarik organizasyonları kurmuş ve yönetmiştir. Fiyatlandırma stratejilerinin oluşturulması, maliyet tasarrufunun bütünsel planlanması, küresel emtia piyasalarının takibi, tedarikçi geliştirme ve değerlendirme onun temel uzmanlık alanlarıdır.
Orta ölçekli satış ve imalat şirketlerine satınalma süreçlerinin organizasyonu ve yönetimi konusunda danışmanlık ve kurum içi eğitim vermektedir.

Mehmet Akıncı

MEHMET AKINCI
ÜRETİM OPERASYONLARI

+ daha fazlası

Mehmet, 30 yıllık tecrübesinde, ağırlıklı olarak fabrika yönetimi, imalat planlama, lojistik ve tedarik zinciri planlama-yönetimi konusunda uzmanlaşmış imalat sektöründe çalışmıştır.
Halen orta ölçekli şirketlere, özellikle imalat planlama ve yönetimi, tedarik zinciri kurulumu ve planlama alanlarında danışmanlık yapmaktadır.


Berfe Yılmaz

BERFE YILMAZ
IK Yönetimi ve Operasyonları

+ daha fazlası

Berfe, farklı ülkelerde insan kaynakları kuruluşu, organizasyon yapısı ve çalışan hakları ve hukuk konularında çalışmalar yürüttü.
Özellikle imalat ve toptan satış alanında güçlü bir deneyime sahiptir. Ayrıca halen Turkishwin ve Binyaprak'ta çeşitli mentorluk programları yürütmektedir. Berfe kendi kişisel blogunda, kariyerlerinde yeni olanlar için kılavuz araştırmalar yayınlıyor.


Özlem İrevul

ÖZLEM İREVUL
SATIŞ VE PAZARLAMA

+ daha fazlası

Özlem'in 12 yıllık toptan satış, Konaklama, satış ve pazarlama kurulumu ve yönetimi deneyimi bulunmaktadır. Yeni iş yapan şirketlere ve piyasadaki kişilere, özellikle iş planları ve satış ve pazarlama stratejileri ile ilgili uzmanlığa danışmanlık hizmeti vermektedir.
Özlem ayrıca, kesintisiz fast food operasyonları için tedarikçi üretim süreçlerinin planlanması ve koordinasyonu ile kurum içi stok ve stok raporlama sistemlerini kurum içi ve gelen lojistik ile birlikte izleme ve yönetme konusunda derin bilgi ve katılım sahibidir.İlkin Arslan

İLKİN ARSLAN
IK Yönetimi ve Operasyonları

+ daha fazlası

İLKİN 25 yıllık yönetici ve kurumsal ortaklık deneyimiyle insan kaynakları kurulum-yönetim-iyileştirme ve kalite yönetim projelerini yönetmiştir.
Genel Müdür Yardımcısı olarak sorumluluklarına ek olarak, gerektiğinde iç eğitim planlaması, rehberlik ve idari işler yönetimi konularında da çalıştı. Geniş tecrübesi olduğu tüm konularda iş odaklı mentorluk çalışmaları yürütmektedir. • Danışmanlık
  Desteği
 • Kanıtlanmış
  Başarı
 • Boot
  Camps
 • İş
  Bütünlüğü
 • Güçlü
  Sonuçlar

Nasıl Yardımcı Olabiliriz

MALİYETLERİ
AZALTMAK

VAVE Danışmanlık, SAVE International, www.vaveconsultancy.com tarafından belirlenen Değer Metodolojisini (VM) takip eder

VM'nin yeni çağın ihtiyacı olan şey olduğuna inanıyoruz. 30 yılı aşkın deneyim ve Proje Yönetimi ve Yönetim Danışmanlığı alanlarında bilgi birikiminden sonra standart VM uygulaması sunmak ve profesyonelleri iş performanslarını artırmak için VM'yi kullanmaya teşvik etmek için bir araya geldik.

BREAK
SILOS

İşbirliği, iş dönüşümüyle başarı için gerekli tutkaldır. Kilit nokta şudur: başarılı iş dönüşümü aynı anda birkaç hedefe ulaşır. Dijital dönüşümün başarılı olabilmesi için işbirliği çok önemlidir. Teknoloji yeni çalışma yöntemleri sağlarken, işbirliği kadranı dijital dönüşüm programı başarısı üzerine taşımak için temel katalizördür.

SÜRDÜRÜLEBİLİR
YÖNETİM

Sürdürülebilirlik Yönetim Sistemi (SMS), sürdürülebilir uygulamaları bir kuruluşun tüm süreçlerine ve dahili adımlarına entegre etmeyi amaçlayan bir yönetim danışmanlığı yaklaşımıdır.
MatrixT Yönetim Kurulu ile işbirliği içinde, etkin bir iş planı ile hayata geçirilmek üzere Yönetim değişikliği ve entegrasyonu için ilgili iş birimleri ile birlikte çalışır.

ÇAPRAZ
FONKSİYONEL TAKIM

A: İşlevsel Lider
B: Çapraz İşlevsel Lider
C: Personel
Giderek daha büyük organizasyonlar esneklik ve kaynakların verimli kullanımını sağlamak için bir matris yönetimi yaklaşımı benimsemektedir. Bu göründüğü kadar karmaşık değil. Personel üyeleri, tüm ekip üyelerinin tüm ekip üyelerinin ortak bir uzmanlığı paylaştığı işlevsel ekiplerde oturduğu fonksiyonel ekiplerde bulunur.

MÜHENDİSLİK
SÜREÇ YÖNETİMİ

Değer Mühendisliği

Ortağımız EPUS, bütçeleme amacıyla veya projenin yürütülmesi aşamasında proje maliyetlerini azaltmak isteyenlere değer mühendisliği çözümleri sunmaktadır.
www.epus.com.tr

MÜŞTERİ
METODOLOJİSİ

Müşterinin Sesi (VoC), işletmeler tarafından müşterilerinin ihtiyaçlarını tanımlamak için kullanılan bir araştırma yöntemidir. Bu süreç, müşterilerin bir işletme, ürün veya hizmet hakkında söyledikleri her şeyi yakalar ve bu fikirleri markanın genel bir bakış açısıyla paketler. Şirketler, VoC'yi müşteri beklentileri ile işteki gerçek deneyimleri arasındaki boşluğu görselleştirmek için kullanır. Yaparak sadece müşterileri ile daha yakın bir bağ geliştirmek değil, aynı zamanda dahili işbirliğini geliştirmek.

BECERİLERİN
GELİŞTİRİLMESİ

MatrixT, Dijital dünyada, rekabet yeteneklerini yönetme, yenilik ve etkili çalışma modelleri oluşturma becerilerini geliştirmek için çevrimiçi kapsamlı vaka çalışmalarından oluşan 1-3 aylık eğitim oturumları düzenlemektedir. Bu eğitim oturumları, çalışanların grup ihtiyaçlarına göre belirlenen konularla birlikte becerilerini geliştirmek amacıyla gerçekleştirilmektedir. Beceri geliştirme karmaşık, dinamik ve doğrusal olmayan bir süreçtir.

Making IT Simple

Yönetim Danışmanlığı
MatrixT danışmanları, sorunları çözerek ve yeni ve daha iyi şeyler yapmanın yollarını bularak işletmelerin performanslarını artırmalarına ve büyümelerine yardımcı olur. MatrixT Değer Yaratma hizmetiyle işiniz ve yatırımcılarınız için en yüksek değeri sağlar. Şirketler büyüdükçe, rekabetçi ortamlar ve teknolojiler geliştikçe ve sahiplik değiştikçe, geçmişte işe yarayan şeyler genellikle artık çalışmaz.
Değer Yaratma uygulamamız, şirketlerin işletmeleri için değer yaratacak girişimleri belirlemelerine ve bu girişimleri yürütmek için net planlar geliştirmelerine yardımcı olur.

Making IT Simple

Adımlarımız ağırlıklı olarak:
1. Bir işletmenin mevcut durumunu değerlendirmek ve işletmenin nereye gittiğine ilişkin gerçeğe dayalı bir anlayış geliştirmek.
2. İşletmenin tüm alanlarında değer yaratma fırsatlarını belirlemek; gelir artışı, maliyet optimizasyonu, sermaye verimliliği, işletme değeri, vb. Takip edilecek strateji ve girişimlere uyum sağlamak için bir önceliklendirme çalışmasında kilit paydaşları bir araya getirmek.
3. Yürütülecek doğru kaynakların ve becerilerin mevcut olmasını sağlayacak şekilde her bir değer yaratma girişimi için yürütme planları tasarlamak ,önümüzdeki plan için sahiplik ve metrikler atamak üzere açık bir yönetişim çerçevesi geliştirmektir.

Strateji Danışmanlığı

Büyüme Stratejisi için; Kapsamlı ve anlayışlı bir büyüme stratejisi. Kuruluşunuz için mevcut durumun gerçeklere dayalı olarak değerlendirilmesi, potansiyel fırsatların analizi ve önceliklendirilmesi, gelecekteki durum stratejisinin tasarımı ve bir yürütme yol haritası da dahil olmak üzere, kuruluşunuz için bir büyüme stratejisi tasarlarken birçok öğeye odaklanıyoruz.
Büyüme stratejinizi geliştirmek için pazar ve rekabet analizi, finansal modelleme, kıyaslama ve derinlemesine araştırma gibi çeşitli ve kanıtlanmış araçlar kullanıyoruz.
Pratik bir plan oluşturacağız ve başarılı bir şekilde yürütmenize yardımcı olmak için teknoloji ve operasyonlardaki uzmanlığımızı kullanacağız.

İş Transformasyonu/Dönüşümü

İş dönüşümü, bir şirketin iş yapma şeklini geliştirmek için geniş kapsamlı, stratejik olarak yönlendirilen bir kampanya gerektirir. Genellikle iş dönüşümü, pazar koşullarının değişmesine, rekabet koşullarının aşınmasına ve finansal sonuçların kötüleşmesine bir yanıt olarak gerçekleştirilir.
Bu belirtiler, şirketleri ticari dönüşüm girişimleri yapmaya teşvik eder hatta zorlar. En iyi performansı gösteren şirketler, performanslarını sürekli olarak iyileştirmek ve rekabet avantajını korumak için proaktif iş dönüşüm programları uygulayabilir.
Herhangi bir işletme için, başarılı bir iş dönüşümü kampanyası, daha fazla stratejik netlik, yeniden enerjilenmiş liderlik, iyileştirilmiş operasyonel verimlilik ve etkinlik ve daha güçlü finansal performans da dahil olmak üzere önemli faydalar sağlayabilir.

Aile işi

Sağlam bir stratejiye sahip olan bir iş, önemli bir rekabeti avantajına sahiptir. Kararsızlık veya iç çatışma ile karşılaşan Aile İşletmeleri, ailelerinin sahip olduğu işletmelere özgü zorlukları ve fırsatları ele alan özel bir plan oluşturmak ve uygulamak için Matrix Talent Consulting grubunun geniş uzmanlığına güvenmektedir.
Sonuçta, Matrix'in sunduğu şey "hizalama" dır. ailenin kültürünü, değerlerini ve hedeflerini işinkiyle aynı düzleme yerleştiren iyi tanımlanmış bir plan.

Yeni nesil çalışma modelinin hazırlanması

Kuruluşunuz hazır mı?
Birçok örgütsel uygulamayı destekleyen varsayımlara bir göz atmanın zamanı geldi.
Sizinki hala bağlantılı mı?
20. yüzyıldan 21. yüzyıl organizasyonuna geçiş için gerekli değişiklikleri yapmaya başladınız mı?
MAtrixT, kuruluşunuzun yeni nesil çalışanlara hazır olup olmadığı hakkında sormanız gereken sekiz soruyu araştırıyor:
1. Önümüzdeki on yıl içinde iş başarımızı ne etkileyecek?
2. İşbirliği için kurumsal bir kapasite oluşturduk mu?
3. Performansı artırmak için teknolojiden yararlanıyor muyuz?
4. Mevcut en iyi yeteneklere ulaşabilir miyiz?
5. Organizasyonumuzda çalışmak ne anlama geliyor?
6. “Yöneticilerimiz” ne yapıyor?
7. Karar verme sürecimizi mümkün olan en iyi girdilere dayandırıyor muyuz?
8. Kuruluşumuz geleceğe hazır mı?

Business Orientation

İŞ
ORYANTASYONU

+ daha fazlası

İş akışı otomasyonu, içerik yönetimi ve tek bir sistemde ortak çevrimiçi operasyonla hızınızı artırın, kanallar arasında tutarlı bir marka mesajı sağlayın ve verimliliği artırın.

New Working Skills

YENİ İŞ
BECERİLERİ

+ daha fazlası

Bilgi, içgörü ve etkileşimlerin birleşimi ile müşterilerin müşterileriyle daha alakalı olmalarına yardımcı oluyoruz. Kanıtlanmış 1: 1 pazarlama stratejilerimiz, birden fazla kanalda en uygun mesajı sorunsuz bir şekilde iletmek için sınıfının en iyisi teknolojilerden yararlanarak yatırım getirisini artırmanıza yardımcı olabilir.

Business Transformation

İŞ DÖNÜŞÜMLERİ

+ daha fazlası

Mevcut durum çok kanallı iletişimde iş akışınızı optimize edin, tam görünürlük ve kontrol elde edin, uyumluluğu sağlayın ve eski verilerinizi kullanın. Entegre eTeslimat, arşivleme ve e-Sunum özellikleri gözönüne alınmalıdır.

Mentoring Programs

MENTORING PROGRAMLARI

+ daha fazlası

Değişen ekosistemde entegrasyon ve verimliliğe odaklanmış başarılı çalışma modelleri için Uzmanlarla birlikte çalışıyoruz. Özellikle, bireyi sistemde öne çıkarmanın mutluluğunu artırmaya odaklanan iş planları oluşturmak için birlikte çalışıyoruz.
Her sektörde ve her pozisyonda yeni çalışma modelleri yaratıyoruz. Mentorluk projelerimiz 6 ay 1 yıl sürmektedir. Süreler Mentee'nin ihtiyacı olduğu sürece devam eder.

İş Performansını Geliştiren
Uçtan Uca Çözümler

Yaptıklarımız

Results:

 • We facilitate your improvement initiatives.
 • We work with you to solve the problems that we identify in our analyses. This allows you to see the actual value be realized from the analysis. We don’t just leave you with a report, we leave you with results.
 • Consider it a privilege to partner with you during such crucial moments of your individual and organizational life. Here are just a few of the leading organizations with whom we’ve had the honor to partner.

Meydan okuma:

Kuruluşunuzu dönüştürmek için bütünsel bir yaklaşım. İşletmeniz dönüşümden geçerken, başarılı olmak için kahramanlık liderliğinden, kurşun geçirmez bir stratejiden veya yeni yeniden yapılandırılmış bir kuruluş şemasından daha fazlası gerekir. Rekabetçi performans ve öngördüğünüz ilham veren işgücünü sağlamak için kurumsal değişiklik için, BÜTÜN resmine - stratejinize, organizasyonunuza, liderliğinize ve YENİ yönetim Becerilerine - hitap etmeniz gerekir.

HEDEFE NASIL ULAŞIRIZ:

Değişim:

Aynı zamanda, bu üç alanda değişiklik olması gerektiğine inanıyoruz.+ daha fazlası

Aynı zamanda, bu üç alanda değişiklik olması gerektiğine inanıyoruz. Bireysel liderler için de gerçekleşmesi gerekir; liderler, departmanlar ve fonksiyonlar arasında; süreçler, kültür ve değerler yoluyla tüm organizasyon arasında. Bu dönüşümler senkronize edildiğinde, herkes değişimin işe yaraması için yatırım yapar.

Süreklilik:

Her şey, verdiği sözleri tutarlı bir şekilde yerine getiren bir organizasyona katkıda bulunur.